Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website

Komunikácia je základom každého vzťahu. Nielen toho romantického, týka sa to aj vzťahov medzi značkou/firmou a zákazníkmi. Svetové značky by už dávno neexistovali, keby sa nezaujímali o to, ako by sa mohli ľuďom čo najviac priblížiť a vytvárať s nimi pozitívne vzťahy. 

Faktom je, že ide o beh na dlhú trať, pretože si musíte vybudovať dôveru. A to nejde zo dňa na deň. Ako si pracovať na budovaní dobrého mena a vyniknúť v mori konkurencie? Táto téma je obšírna, avšak v nasledujúcich riadkoch popíšeme kľúčové body, na čo všetko sa treba zamerať:

Akú hodnotu prinášate

Musíte ísť doslova s kožou na trh. Potenciálny zákazník by mal mať jasno v tom, aké hodnoty mu prinesiete a prečo by si pri výbere produktu alebo využití určitej služby mali vybrať práve vás a nie konkurenčné značky. Aj keď ponúkate rovnakú vec, mali by ste sa vedieť odlíšiť a dať svetu najavo, prečo ste vy tou správnou voľbou. Keď zákazník vie, aký produkt chce, vyberá si na základe pridanej hodnoty, ktorú mu značka poskytne. 

Akým spôsobom komunikujete

Predtým, než si vyberiete tone of voice, mali by ste čo najlepšie poznať vašu cieľovku. Inak sa firmy prihovárajú ženám, inak mužom a to isté platí o rôznych vekových kategóriách, záujmoch a podobne. Je niekoľko druhov tone of voice, ale nimi sa budeme podrobnejšie zaoberať v iných článkoch. 

Ako pristupujete k reklamným kampaniam

Sociálne siete a všeobecne internet značkám a firmám do veľkej miery uľahčujú komunikáciu a utužovanie vzťahov so stálymi i potenciálnymi zákazníkmi. Vďaka tomu môžete zlepšiť kvalitu služieb, zaujať nových ľudí a pohotovo reagovať. Efektívna komunikácia vedie k obchodnému rastu v podobe zvýšenia počtu interakcií, návštev i konverzií. Prispôsobte propagačný obsah svojmu cieľovému publiku a uvidíte, aký bude výsledok. 

Akí ste konzistentní v tom, čo robíte

Čím viac je značka konzistentná v tom, akým spôsobom predáva svoju hodnotu ďalej, či už publikovaním obsahu, prezentáciou identity, štýlom komunikácie a pod., tým viac na trhu upevňuje svoju pozíciu a stáva sa jednoduchšie zapamätateľnou. Vďaka zodpovednému budovaniu brand awareness sa môže stať autoritou vo svojej sfére. Konzistentnosť je to, čo priťahuje ľudí a udržiava obchodné vzťahy, dôveru a lojalitu. Inými slovami – značka je relevantná.