Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website

Hovorí Vám niečo číslo 404? Nám určite áno. Kreatívne nápady, prečo a ako využiť 404 Error web stránky vo svoj prospech z hľadiska SEO. Predstavte si, že na vašom webe alebo e-shope dôjde k zmene produktovej línii, prečistenie článkov v sekcii blogu či iné zmeny URL adries. Poviete si, že sa nejedná o „big deal“ a pokračujete ďalej. Práve tento systém rôznych dôvodov vedie k vytvoreniu kódu 404 Error (Stránka nenájdená), či už pre samotného užívateľa alebo vyhľadávacieho robota.

Prečo je vlastne potrebné riešiť 404 z hľadiska SEO?

Ak  nemáte vlastnú vytvorenú stránku 404, môže to mať negatívny vplyv na používateľskú skúsenosť s vaším webom a môže sa to zle odrážať na vašom hodnotení vo vyhľadávaní. Vaša chybová stránka 404 je však vašou veľkou šancou zmeniť negatívnu situáciu na pozitívnu z hľadiska SEO optimalizácií.

Niekedy môže byť ťažké predstaviť si, prečo by sa niekto dostal na vašu chybovú stránku 404. Aj keď si myslíte, že ste svoj web vytvorili bez chybne, je to oveľa bežnejšie, ako si myslíte. Existuje niekoľko programov a SEO nástrojov, ktoré Vám tieto nefunkčné URL adresy odhalia.

Prečo našim klientom riešime vlastné 404 stránky s veľkým dôrazom?

Vlastná stránka 404 odstraňuje zmätok z toho, že sa vaši užívatelia (či už nový alebo aktívny) nedostali na stránku, na ktorú sa chceli dostať. Vlastná stránka 404 dá užívateľovi nevyhnutnú informáciu, že došlo k chybe, či už zle zadanou adresou URL, neexistujúcou stránkou a pod.

Čo je však efektívna práca zo strany našich SEO špecialistov? Aký nevyhnutný krok musia zapracovať aby sa stránka 404 stala funkčnou a efektívnou?

Naviesť užívateľov späť na relevantné stránky webu a udržať potenciálneho zákazníka na webe

Táto možnosť vám poskytuje príležitosť umiestniť nielen cenné odkazy pre vašich užívateľov, ktoré by inak boli stratené, ale aj možnosť kreatívneho zapracovania a umiestnenia rôznych widgetov, ikonu vyhľadávania alebo iného re-marketingu presmerovanej stránky. Tieto cenné odkazy môžu byť na vašu domovskú stránku, často kladené otázky alebo akékoľvek iné relevantné odkazy, ktoré ich udržia na vašej webovej lokalite, keď by inak mohli odísť.

Je kreativita zlatom online marketingu a brandingu vášho webu?

Predstavte si, že váš užívateľ ide cielene po danom produkte (danej URL adrese) a zistí, že stránka už neexistuje. Určite sa to prejaví, nielen psychologicky ale aj emotívnym faktorom sklamania voči značke. Cieľom kreatívnej stránky 404 je uviesť užívateľa do psychologickej pohody a ponúknuť mu pridanú hodnotu rôznych vymožeností, ktoré môže využiť a opätovne sa zapojiť do procesu užívateľa na webe. 

Kreativite sa medze nekladú. Ako môžu vyzerať kreatívne nastavené 404 stránky, ktoré majú vysokú funkcionalitu z hľadiska SEO špecialistov? Ktoré faktory môžu poslúžiť v rámci kreatívnej tvorbe stránok 404 v zmysle udržať klienta na svojom webe? 

  • Chytľavý text
  • Dizajn hlavného produktu
  • Možnosť novej objednávky 
  • Telefonický kontakt a prelink na sociálne siete
  • Vtipný a chytľavý text 
  • Nasadená vyhľadávacia ikona 
  • Výber postavičiek a dizajnu

Odporúčame

… akokoľvek ste pri tvorbe a správe svojich webových stránok starostliví a precízni, občasnej chybe stránky 404 je takmer nemožné vyhnúť sa.

Nezabudni použiť svoju stránku 404 ako nástroj na zlepšenie svojej webovej lokality – svojho druhu bezpečnostného systému. Vďaka skvelej stránke 404 a sledovaniu návštevnosti sa môžete uistiť, že používatelia na vašom webe nájdu to, čo potrebujú.

Najlepším akčným plánom je využiť svoju stránku 404 vo svoj prospech. Poskytnite používateľom prístup k stránkam, ktoré možno hľadali, posilnite svoju značku a buďte úprimní. Dá sa to urobiť iba prostredníctvom vlastnej stránky 404.

Máte viac otázok, alebo chcete aby sme sa na vašu 404 pozreli spoločne? Kontakujte nás.

Kontaktujte nás