Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website

Môžeme povedať, že bez online marketingu sa dnes už firmy len tak nezaobídu, obzvlášť, ak ide o také, ktoré sa ešte len rozbiehajú a nemajú základňu svojich zákazníkov, prípadne o nich súťažia s množstvom konkurencie. Ak ste sa rozhodli plniť si sen o vlastnom biznise, vo vodách online marketingu by ste mali (aspoň čiastočne) vedieť plávať.

Prečo nepodceňovať silu online marketingu?

Pretože väčšina potenciálnych zákazníkov prechádza na online médiá. Stačí sa pozrieť okolo seba, už aj mnohí zo staršieho publika vymenili dennú tlač, v ktorej sa dennodenne stretávali s reklamou, za internet. Dôvody sú jednoduché – je to pohodlné, rýchle a nemusia každý deň chodiť do trafiky. Svet technológii proste napreduje.

Nevýhodou tradičnej reklamy s akou sa stretávame v printe, televízii či rozhlase je, že je jednosmerná a inzerenti len môžu dúfať, že sa potenciálny zákazník ozve na ich telefónne číslo.

Pre podnikateľov je teda nutné komunikovať so svojimi existujúcimi i potenciálnymi zákazníkmi prostredníctvom internetu, aby mohol ich biznis prosperovať. Ľudia niečo hľadajú na internete a ak budete pracovať na šírení povedomia o značke, môžu na vás ľahko natrafiť a v tom najlepšom prípade si niečo zakúpia

Oproti reklame v tradičných médiách je online reklama obojsmerná a firmy môžu 

so zákazníkmi flexibilne komunikovať, odpovedať na otázky a pomáhať im s riešením problémov.

Prostredníctvom ktorých kanálov môžete byť ľuďom bližšie?

Sociálne siete

Sociálne siete by ste rozhodne nemali vynechať, keďže ide o výborný spôsob, ako sa spojiť so zákazníkmi a zdieľať s nimi hodnotný obsah. Môžete na nich publikovať články, ktoré pravidelne uverejňujete na blogu, propagovať vaše produkty/služby či využívať platené reklamy alebo influencer marketing

PPC reklama

Pay Per Click reklama je výhodná, pretože presne cieli na vaše publikum, u ktorého je vysoká pravdepodobnosť, že si zakúpi váš produkt alebo službu. A čo je skvelé – neplatíte za jej zobrazovanie, ale len za každý klik. 

E-mail marketing

E-mail marketing patrí medzi nízkonákladové typy reklamy a spočíva v automatizovanom odosielaní newslettrov, ktoré stimuluje minulých zákazníkov, aby sa opäť vracali na vašu stránku a vykonali konverziu. 

SEO a obsahový marketing

Používatelia internetu si cenia hodnotný obsah, z ktorého majú osoh. Preto množstvo firiem využíva obsahový marketing a optimalizáciu pre vyhľadávače. Pointa spočíva v analýze kľúčových slov, tvorbe content plánu a linkbuildingu. Vďaka kvalitnému a relevantnému obsahu vás budú mať radi vyhľadávače aj potenciálni zákazníci.